Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Bezpieczne pożyczanie z sektora pozabankowego

Zamieszczony przez dnia

Bezpieczne pożyczanie z sektora pozabankowego

Do banków mamy zaufanie, idziemy do placówki bankowej czy składamy wniosek o kredyt drogą internetową i wiemy że dostaniemy sprawdzony produkt, sprawdzoną ofertę finansową. A jak ta sytuacja ma się w przypadku pożyczanie pieniędzy od firm pozabankowych, zwanych przez niektórych parabankami?

Okazuje się że sytuacja na rynku pozabankowym ma się znacznie lepiej aniżeli miało to miejsce jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu. Wtedy większość osób kojarzyły firmy pozabankowe z firmami ogłaszającymi się na słupach czy w innych miejscach do tego nie przeznaczonych. Pożyczki tego typu kojarzone były również z pożyczkami domowymi, bo głównie tak działały firmy pożyczkowe – odwiedzały każdego klienta w domu, Tylko w ten sposób miały pewność że pożyczający nie wymiga się od zapłaty.

Obecne czasy na rynku pozabankowym to w głównej mierze firmy udzielające pożyczek internetowych. Dzisiaj już nikt nie każe czekać na pożyczkę nie wiadomo jak długo, nikt nie każe chodzić od jednej placówki do drugiej czy wydzwaniać z pytaniami o możliwość uzyskania pożyczki bo bank odrzucił nasz wniosek o kredyt. Dzisiaj wniosek o pożyczkę składamy siedząc wygodnie przed ekranem laptopa, oglądając ulubiony film i popijając kawkę z ekspresu. Co więcej, kilkanaście minut później, dodatkowa gotówka do wydania czeka już na naszym koncie bankowym. Tak dzisiaj działa rynek pożyczek pozabankowych, ale czy w każdym jednym przypadku?

Nie uczciwe firmy pozabankowe

Oczywiście że nie, rynek nadal wypełniony jest firmami które nie będą wobec nas uczciwe. Tyle że dzisiaj trzeba na prawdę się postarać by nabrać się na jakiś przekręt takiej nie ucziciwej firmy pożyczkowej. Przede wszystkim działa coś takiego jak Lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego , która jest na bieżąco aktualizowana i która obejmuje firmy i osoby wobec których lepiej trzymać dystans. Znajdują się tam podmioty świadczące usługi finansowe, wobec których złożono już podejrzenie o popełnieniu przestępstwa jak również wobec których znalazły się wzmianki o prawomocnych orzeczeniach wydanych w toku postępowania karnego.

Jak mogą nas oszukać i jak nie dać się nabrać?

Szukając pożyczki, przede wszystkim omijajmy z daleka firmy wymagające od nas wpłacania jakichkolwiek przedpłat. Obecnie sprawdzone i rzetelne firmy oraz instytucje udzielające pożyczek pozabankowych, nie wymagają jakichkolwiek większych opłat przed udzieleniem pożyczki ani w postaci opłaty przygotowawczej jak również w postaci opłaty wstępnej. Jedyną akceptowaną przedpłatą może być opłata weryfikacyjna w wysokości nie większej jak 1 zł, a większość firm stosująca tą metodą ani tak pobiera możliwie najniższą opłatę wynoszącą 1 grosz.

Pamiętajmy – wybierając pożyczkę pozabankową wybierajmy firmy wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Obecnie dzięki informacjom zgromadzonym w internecie, możemy zasięgnąć wielu użytecznych informacji na temat konkretnych firm pożyczkowych. Warto również obserwować aktualne rankingi czy porównania tego typu pożyczek.

W materiale wykorzystano zdjęcie oraz wideo firmy Wonga

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *