Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Co może być tańsze od kredytu?

Zamieszczony przez dnia

Co może być tańsze od kredytu?

Większość z Was wie, że pożyczki pozabankowe są droższe w spłacie od kredytów gotówkowych w banku. A czy istnieją rozwiązania jeszcze tańsze w spłacie od kredytów bankowych? Wszystko zależy od tego jakiej kwoty gotówki potrzebujemy i jak szybko zamierzamy takie zobowiązanie finansowe spłacić.

Jak dobrze przyjrzymy się ofertom banków, zauważymy że posiadają one całkiem sporo różnego rodzaju produktów finansowych. Gdy przyjdziemy do banku po potrzebną dodatkową gotówkę, możemy być pewni, że w pierwszej kolejności bank zaproponuje nam kredyt gotówkowy. Dlaczego? Bo właśnie na kredytach banki zarabiają najwięcej, szczególnie na tych których raty rozłożone są na dłuższy okres spłaty. Dlatego inne opcje (te z możliwością szybszej spłaty) nie zawsze są przez banki proponowane, choć są normalnie dostępne w ofercie.

Pierwszy produkt na który zwróciłbym uwagę to karta kredytowa. Jest to jednak produkt skierowany do tych osób które lubią zakupy lub potrzebują dodatkowej gotówki na konkretny zakup. Nie koniecznie to musi być jakiś zakup w sklepie czy w centrum handlowym. Kartą kredytową równie dobrze możemy zapłacić w internecie zamawiając części samochodowe, kupując jakieś gadżety, nowy telewizor czy bilet na koncert. Najważniejszy atut karty kredytowej to możliwość jej pełnej spłaty w okresie bez odsetkowym (tzw. Grace period) który najczęściej wynosi 56 dni. Jeśli zmieścimy się w tym czasie ze spłatą, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów (coś na zasadzie promocji chwilówki za 0 zł). Oczywiście nie musimy zdąrzyć w tym czasie spłacić całości zadłużenia ponieważ równie dobrze możemy to zadłużenie spłacać przez kilka czy kilkanaście miesięcy. Oczywiście im dłuższy okres spłaty wybierzemy, tym odsetki będą większe, ale ani tak będzie to oferta korzystniejsza od tradycyjnego kredytu gotówkowego, pod warunkiem że za pomocą karty będziemy dokonywali transakcji bezgotówkowych (bez wypłat gotówki z bankomatu). Za kartę kredytową najczęściej trzeba ponosić również opłatę roczną, ta jest różna w zależności od banku i przyznanego limitu na karcie.

Drugi produkt finansowy godny polecenia, który poleciłbym osobom który potrzebują gotówki w czystej postaci jest limit w rachunku osobistym. Działa on na podobnej zasadzie jak debet w koncie, tyle że jest to kredyt odnawialny. Aby go uzyskać, wymagany jest odpowiedni obrót na koncie czyli konto co miesiąc musi być zasilane odpowiednią kwotą, te środki mogą być oczywiście wydawane ale ważne by co miesiąc pojawiały się nowe środki na koncie. Limit w koncie najczęściej przyznawany jest na 12 miesięcy i po tym czasie może zostać odnowiony, pod warunkiem że postępowaliśmy według zaleceń banku. Tutaj płacimy podobnie jak w przypadku karty kredytowej miesięczną opłatę od wykorzystanych środków, pobierana jest również roczna opłata za uruchomienie takiego limitu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *