Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Kredyt online

Nie tylko pożyczki pozabankowe czy chwilówki możemy obecnie uzyskać online czyli przez internet. Również co raz więcej banków stara się umożliwić uzyskanie dodatkowej gotówki całkowicie drogą internetową.

Banki udzielające Kredyt online

Banki które udzielają kredytów w taki sposób, to chwilę obecną takie banki jak mBank, iGotówka (BNP Paribas), iKredyt (Getin Online), Nest Bank czy T-Mobile Usługi bankowe, choć ta lista cały czas się wydłuża i już chyba tylko kwestią czasu jest aż wszystkie spośród banków umożliwią uzyskanie kredytu przez internet. Oczywiście dotyczy to nie dużych kwot, które najczęściej nie przekraczają 10 000 zł, ponieważ w przypadku większych kredytów wymagana jest już jednak fizyczna obecność kredytobiorcy w celu popisania umowy i sprawdzenia jego zdolności oraz historii kredytowej, bezpośrednio na miejscu – w najbliższej placówce bankowej.

Kredyt bankowy bez BIK?

Niestety, musimy Cię zmartwić ponieważ wszystkie banki które udzielają kredytów gotówkowych, sprawdzają historię kredytową w BIK i od tego nie ma odstępstwa. Nie jest możliwe uzyskanie kredytu online bez przeprowadzenia weryfikacji historii kredytowej klienta w bazach Biura Informacji Kredytowej. Kredyt a BIK to jeden z nie odłączanych elementów analizy przy udzielaniu kredytów, więc jeżeli masz negatywną historię kredytową w BIK, niestety nie uzyskasz ani kredytu przez internet ani w placówce bankowej. Możesz jednak spróbować innych alternatywnych rozwiązań, o których piszemy na naszych łamach.

Jeżeli nie interesuje Cię kredyt online w banku ponieważ posiadasz negatywną historię kredytową w BIK, sprawdź nasze propozycje długoterminowych kredytów pozabankowych z ratą miesięczną lub krótkoterminowych chwilówek online.

Kredyt gotówkowy w bankach to pożyczka gotówkowa najczęściej od 500 do nawet 200 000 zł z okresem spłaty od 3 do nawet 120 miesięcy. Oczywiście oferty kredytów gotówkowych różnią się w poszczególnych bankach zarówno samą ofertą, jak również kosztem kredytów o czym warto wiedzieć. Każdy bank posiada inne koszty kredytów, może zaproponować Ci zupełnie inną ratę miesięczną kredytu, inną wysokość oprocentowania i prowizji. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu w konkretnym banku, warto sprawdzić ofertę również w innych bankach które posiadają taką ofertę finansowania. Może się bowiem okazać że iny bank może zaproponować nam korzystniejsze warunki kredytu, z nieco niższą ratą miesięczną.

Jak uzyskać kredyt przez internet? Oczywiście w pierwszej kolejności musimy wybrać bank który umożliwia uzyskanie takie kredytu online, bo jak wspomniałem wcześniej, nie wszystkie banki umożliwiają uzyskanie kredytu w taki sposób. Jeśli już znajdziemy odpowiedni bank, wystarczy że przy wykorzystaniu komputera i internetu, złożymy elektroniczny wniosek o kredyt na stronie banku. Banki na swoich stronach najczęściej zamieszczają specjalne kalkulatory za pomocą których możemy obliczyć sobie orientacyjny koszt kredytu wskazując interesującą nas kwotę oraz okres spłaty. Musimy jednak podkreślić że jest to tylko orientacyjny koszt kredytu, ponieważ to ile ostatecznie przyjdzie nam zapłacić za kredyt zależy jeszcze od naszej historii kredytowej oraz nie ukrywajmy tego – również od zdolności kredytowej, im jest ona lepsza tym mamy szanse na lepsze warunki kredytowania.

Czy istnieje możliwość uzyskania kredytu bez zaświadczeń? Do uzyskania kredytu online w zasadzie wystarczy nam dowód osobisty, telefon komórkowy oraz rachunek bankowy. Niektóre banki mogą jednak wymagać przesłania skanu zaświadczenia o dochodach lub samego wyciągu z konta, dokumentującego uzyskiwane przez nas dochody (wpływy na konto). Taki dokument znajdziemy po zalogowaniu się na nasz rachunek bankowy w sekcji Historia rachunku. Sam proces przyznawania kredytu online jest nieco dłuższy niż w przypadku kredytów pozabankowych i najczęściej wynosi od 24 do 48 godzin.

Choć bankowy kredyt gotówkowy na pewno będzie tańszym rozwiązaniem niż pożyczka pozabankowa z ratami miesięcznymi, to jednak istnieją jeszcze tańsze sposoby pozyskania dodatkowej gotówki. Tutaj mam na myśli kredyt online udzielany pod konkretny cel jak choćby kredyt samochodowy (kredyt na zakup samochodu), pożyczka hipoteczna (pożyczka pod zabezpieczenie nieruchomości) czy choćby karta kredytowa (wyłącznie w przypadku transakcji bezgotówkowych). Wszystko zależy od tego, na co potrzebujemy dodatkowej gotówki oraz tego jak szybko zamierzamy spłacić zaciągnięty kredyt.