Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Odrzucony wniosek o kredyt – jaki z tego morał?

Zamieszczony przez dnia

Odrzucony wniosek o kredyt – jaki z tego morał?

Pracujemy, zarabiamy pieniądze, mamy miesięczną wypłatę a mimo to bank odprawił nas z kwitkiem i nie dał potrzebnego kredytu? Nie dał, bo chcieliśmy za dużo? Nie dał bo wcześniej mieliśmy opóźnienia w spłacie kredytu a może nie dał, bo uważa że zarabiamy za mało?

Powodów odrzuconych wniosków o kredyt może być wiele, czasami bywa tak że sami się nie dowiemy jaki był tego konkretny powód a co więcej, może tego nie wiedzieć nawet pani za okienkiem w banku. Może nie wiedzieć bo tak na prawdę decyzje o przyznaniu nam kredytu najczęściej podejmuje bankowy analityk, szczególnie w sytuacjach gdy składamy wniosek o większą kwotę kredytu.

Główne powody odrzuconego wniosku o kredyt w banku

Choć powodów odmownej decyzji o daniu nam kredytu może być tak na prawdę bardzo dużo, to jednak takimi głównymi są:

1. Niska zdolność kredytowa czyli w skrócie za mało zarabiamy (dotyczy głównie osób na najniższej krajowej, zatrudnionych na pół etatu, będących na emeryturze na rencie lub zatrudnionych na umowach śmieciowych)
2. Negatywna historia kredytowa w BIK (czyli mieliśmy wcześniej jakiś kredyt lub spłacaliśmy coś na raty, ale nie zawsze robiliśmy to w ustalonym terminie a banki pamiętają o takich rzeczach a jak nie one to BIK)
3. Wnioskowaliśmy o zbyt dużą kwotę jak na nasze możliwości (czyli w skrócie – również niska zdolność kredytowa)

O ile w przypadku 1 i 3 mamy szereg alternatywnych możliwości jak choćby przedstawione tutaj szeroko pożyczki i kredyty pozabankowe lub pożyczki społecznościowe, to w tym drugim przypadku mamy już, że tak powiem, pewien problem. Tu nie zawsze zadziała ta metoda, że dostaliśmy kosza od banku i idziemy do firmy pozabankowej. Może się zdarzyć tak, że firma pozabankowa również nie będzie miała nam nic do zaoferowania. Przecież spłacaliśmy wcześniej kredyt nie terminowo a przecież zarówno dla banku jak i firmy pożyczającej nam pieniądze to strata. A nikt nie chce tracić pieniędzy, wręcz odwrotnie – banki udzielające kredyt gotówkowy czy firmy udzielające pożyczek pozabankowych chcą zarabiać.

To w takim razie – może pożyczka bez BIK?

Owszem, jak dobrze poszukamy znajdziemy firmy oferujące pożyczki pozabankowe bez weryfikacji w bazach BIK, gdzie jest sprawdzana jedynie nasze historia zadłużeń pod kątem rachunków czy faktur. Tylko że taka pożyczka będzie droższa w spłacie, nie tylko od tradycyjnego kredytu w banku, ale również od tradycyjnej pożyczki gotówkowej w sprawdzonej firmie. Porównajcie sobie pożyczkę domową Providenta z tradycyjną pożyczką samoobsługową udzielną przez internet – jest różnica w kosztach, owszem i to spora. Podobne różnice są pomiędzy pożyczkami a pożyczkami bez BIK, może nie aż takie duże ale jednak są odczuwalne.

Jeżeli więc już bierzemy na siebie jakieś finansowe zobowiązanie, czy to w postaci kredytu, pożyczki to spłacajmy raty terminowo. Nie mówię, może zdarzyć nam się kilkudniowe opóźnienie w spłacie ale opóźnienie sięgające 20, 30 czy 60 dni? W takiej sytuacji lepiej nie sięgać ani po kredyt ani po pożyczkę, bo narobimy sobie tylko nie potrzebnych problemów.

W materiale wykorzystano film instruktażowy oraz zdjęcie firmy Wonga

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *