Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Pożyczka bez sprawdzania biku od zaraz

Zamieszczony przez dnia

Pożyczka bez sprawdzania biku od zaraz

Osoby mające za sobą negatywną historię kredytową w BIK, mają możliwość szukania pomocy jedynie za pośrednictwem firm pozabankowych. Niestety możemy się zdziwić ponieważ co raz więcej firm pożyczkowych dokonuje weryfikacji w bazach BIK, tak jak robiły to i nadal robią banki.

Czy więc uzyskanie od ręki szybkiej pożyczki pozabankowej a do tego bez sprawdzania w bazach BIK jest w ogóle możliwe? Tutaj na szczęście z pomocą przychodzą cieszące się co raz większą popularności pożyczki internetowe. Początkowo były to głównie firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe w postaci chwilówek online, z czasem jednak pojawiły się pierwsze firmy które zdecydowały się udzielać pożyczek ratalnych, czyli takich których spłata może zostać rozłożona na raty miesięczne.

Bez sprawdzania baz… ale czy wszystkich?

Które firmy mogą nam udzielić pożyczki bez sprawdzania baz? Aktualnie do firm które nie weryfikują BIK czyli bazy Biura Informacji Kredytowej należą choćby Ferratum Bank, Ekspres Kasa, Feniko, Freezl czy Profi Credit. Jednak to, że firmy te nie sprawdzają BIKu klienta, nie oznacza wcale że firmy te w ogóle nie sprawdzają żadnych baz. Każda jedna znana nam i sprawdzona firma pożyczkowa sprawdza rejestry i bazy dłużników takie jak choćby Erif, BIG Infomonitor czy Krajowy Rejestr Długów. A więc jeśli zdarzyło nam się w przeszłości nagminnie opłacać faktury czy rachunki z opóźnieniem, to mogło się zdarzyć tak że nasze dane trafiły do tych baz. Ale bez obaw, jeśli tak się stało to na pewno o tym byśmy się dowiedzieli wcześniej.

Czy pożyczki bez BIK są droższe?

Niestety, to kolejny minus pożyczek pozabankowych bez BIK – wyższe koszty. Dotyczy to w szczególności tych pożyczek które udzielane są ratalnie. Jeśli choćby korzystając z symulatorów pożyczek zamieszczonych na stronach internetowych firm pożyczkowych, porównamy sobie koszty pożyczek w firmach udzielających pożyczek bez BIK i tych które do udzielenia pożyczki sprawdzają te bazy, to szybko dojdziemy do wniosku że jednak te pierwsze są zazwyczaj droższe w spłacie. No i nie ma się tutaj czemu dziwić, w przypadku braku weryfikacji BIK zachodzi większa możliwość, że osoba która weźmie taką pożyczkę, może jej nie spłacać terminowo. Oczywiście nie jest to jakaś zasada ale firmy pożyczkowe wolą dmuchać na zimne, a jednak oferty bez BIK przyciągają do siebie więcej klientów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *