Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Pożyczki dla osób zadłużonych

Zamieszczony przez dnia

Osoby posiadające zadłużenia, mają największy problem z pozyskaniem dodatkowych pieniędzy. Gdy posiadamy zadłużenia bankowe nasze dane znajdą się w bazach BIK czyli w Biurze Informacji Kredytowej, inne zadłużenia związane z opóźnieniami w spłacie rachunków mogą być widoczne w bazach i rejestrach dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów, ERIF czy BIG Infomonitor.

Jeśli znajdziemy się w jednej z poniższych baz, będziemy mieli spory problem jeśli nagle będzie nam potrzebny dodatkowy kredyt czy pożyczka. Zadłużenia widoczne z poziomu BIK są szczególnie ważne dla banków i jeśli jakikolwiek bank, w którym wnioskujemy o kredyt znajdzie informacje o takim zadłużeniu to niestety, nie będziemy mogli liczyć na uzyskanie kredytu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku firm udzielających pożyczek pozabankowych, z których większość weryfikuje dane osób starających się o uzyskanie pożyczki za pośrednictwem wcześniej wspomnianych rejestrów dłużników. Co raz częściej zdarza się jednak, że firmy które udzielają pożyczki pozabankowe weryfikują również swoich klientów również za pośrednictwem baz BIK,które jeszcze do nie dawna były obsługiwane jedynie przez banki. Dotyczy to szczególnie firm udzielających wysokich pożyczek pozabankowych z dłuższym okresem spłaty (nawet na 24, 36 czy 48 miesięcy) całkowicie przez internet.

zadłużenie w bik i krd

Co robić w sytuacji gdy znajdujemy się w gronie osób zadłużonych a potrzebujemy dodatkowej gotówki? Jedyną możliwością w takiej sytuacji jest znalezienie firmy pożyczkowej, dla której w procesie przyznania pożyczki nie będzie najważniejsza nasza historia kredytowa. Takie firmy udzielają pożyczek jeśli posiadamy inne zabezpieczenie, może to być zabezpieczenie w postaci nieruchomości (pożyczki hipoteczne) czy pojazdu (pożyczki pod zastaw samochodów lub innych pojazdów).

Załóżmy jednak że nie posiadamy ani pojazdu ani też własnego mieszkania czy domu, który mógłby stanowić zabezpieczenie pożyczki. Jest jeszcze jedna możliwość zabezpieczenia pożyczki a mianowicie Żyrant lub gwarant, czyli osoba która będzie dodatkowym zabezpieczeniem spłaty pożyczki. Taka osoba będzie regulowała zobowiązania finansowe w sytuacji gdyby pożyczkobiorca nie będzie spłacał w ustalonym terminie określonych zobowiązań finansowych czyli w przypadku pożyczki – rat miesięcznych. To właśnie na takiej osobie spoczywa zadbanie o to, by pożyczkobiorca spłacał terminowo raty pożyczki, a jeśli będzie miał problemy z jej spłatą, regulowanie we własnym zakresie spłaty zaciągniętej pożyczki.

Takie pożyczki z gwarantem czy jak kto woli – z żyrantem, dla osób zadłużonych nie są dostępne za pośrednictwem banków, dlatego musimy ich poszukać za pośrednictwem firm udzielających pożyczek pozabankowych. Takich firm, dla których nie jest ważna nasza historia kredytowa w BIK czy KRD, a to że posiadamy dodatkową osobą która będzie dodatkowym zabezpieczeniem spłaty pożyczki.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *