Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Pożyczki społecznościowe – podstawowe informacje

Zamieszczony przez dnia

Pożyczki społecznościowe – podstawowe informacje

Znane są już Wam kredyty gotówkowe oferowane w bankach, poznaliście również pożyczki pozabankowe i chwilówki a znane jest Wam pojęcie – pożyczki społecznościowe? Jeżeli nie mieliście jeszcze z nimi styczności to zapraszam do poniższego artykułu, w którym postaram się je w kilku prostych zdaniach przybliżyć.

Pożyczki społecznościowe to w skrócie mówiąc, pożyczki prywatne, a więc pożyczki nie udzielane ani przez bank ani przez firmy pozabankowe a przez osoby prywatne. Nie wygląda to jednak tak, że jakaś osoba przyjeżdża do nas czarną beemką i wręcza nam plik pieniędzy, po czym tydzień później żąda spłaty dwa razy większej kwoty od pożyczonej. Pożyczki społecznościowe to pożyczki prywatne oferowane w ramach sprawdzonych portali społecznościowych, które łączą zarówno osoby które potrzebują dodatkowej gotówki, jak również osoby które chcą na pożyczeniu swoich pieniędzy zarobić. Zyskują więc zarówno jedni i drudzy, ponieważ Ci którzy potrzebują gotówki, takie pieniądze mają szansę otrzymać a Ci którzy chcą zarobić, zarabiają na dodatkowej prowizji i odsetkach.

Co jednak najlepsze, w przypadku pożyczek społecznościowych koszty pożyczek wcale nie są jakoś specjalnie wygórowane. Co więcej, w niektórych przypadkach ich koszt może być nawet niższy aniżeli w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku. Dotyczy to jednak wyłącznie stałych klientów, którzy w ramach takich portali społecznościowych zrzeszeni są od dawna i mają kilka spłaconych już pożyczek na koncie.

Co będzie potrzebne do uzyskania pożyczki społecznościowej? Oczywiście będzie nam potrzebny dowód osobisty a pierwszym krokiem będzie rejestracja w serwisie, jednym z popularniejszych tego rodzaju serwisów pożyczkowych jest Kokos.pl. Gdy nasze konto będzie już aktywne, będziemy musieli utworzyć specjalną aukcję na której podamy informacje na temat pożyczki którą chcielibyśmy uzyskać, jej kwoty oraz okresu spłaty. Powinniśmy tam również zamieścić cel na jaki potrzebujemy dodatkową gotówkę, im będzie bardziej dokładny i sprecyzowany tym większe szanse na powodzenia całej akcji.

Od tego momentu pozostaje nam już tylko czekać, ponieważ to czy uda nam się uzyskać potrzebną kwotę pożyczki, zależy już od tzw. inwestorów, czyli osób które inwestują swoje pieniądze w pożyczki społecznościowe.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *