Pożyczki Pozabankowe przez internet PPozabankowe.pl

Wniosek o kredyt przez internet

Zamieszczony przez dnia

Uzyskanie kredytu gotówkowego nie wiąże się już z tak dużą ilością formalności jak bywało to przed laty. Obecnie osoba starająca się o uzyskanie dodatkowej gotówki drogą bankową, ma zadanie mocno ułatwione już na samym początku. Wniosek o kredyt możemy złożyć całkowicie przez internet.

Kiedy po raz pierwszy składanie wniosek o kredyt gotówkowy w banku, musiałem się nie lada natrudzić aby go uzyskać. Kilka wizyt w stacjonarnej placówce, jakieś opłaty wstępne, zaświadczenia o dochodach i to oczekiwanie na decyzję banku. Co najlepsze nawet o najmniejszy kredyt potrzebne było tyle zachodu. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej i znacznie łatwiej możemy uzyskać kredyt bankowy. Co zmieniło się przede wszystkim przez te wszystkie lata to możliwość uzyskania kredytu bez wychodzenia z domu. Składając wniosek o kredyt w wysokości kilku tysięcy złotych, w zasadzie bez większych przeszkód wszystkie potrzebne formalności możemy załatwić przez internet.

Jeśli interesuje nas kredyt online czyli taki, który uzyskamy całkowicie przez internet, to w pierwszej kolejności składamy wniosek w formie elektronicznej. Możemy to zrobić za pomocą formularzy dostępnych na stronie banków, jak również za pomocą ogólnie dostępnych porównywarek czy kalkulatorów kredytów gotówkowych. Kolejny krok należy już do banku który złoży nam drogą telefoniczną oraz mailową stosowną propozycję, w zależności od tego jaką kwotę kredytu potrzebujemy i jaki ma być okres jego spłaty.

By dopełnić wszelkich potrzebnych formalności z naszej strony, będziemy musieli przeprowadzić weryfikację rachunku bankowego. Odbywa się to najczęściej na dwa sposoby, albo bank dostarczy nam odpowiednią aplikację z pomocą której przeprowadzimy weryfikację naszego konta, albo będziemy musieli wykonać przelewu weryfikacyjnego. W tym ostatnim przypadku jest to najczęściej drobna opłata w wysokości nie większej jak 1 zł. W między czasie bank swoimi sposobami zweryfikuje zdolność kredytową jak również zbada naszą historię kredytową za pośrednictwem BIK czyli Biura Informacji Kredytowej. Jeśli wszystkie formy weryfikacji przebiegną prawidłowo, pełny przelew pożyczki zostanie zrealizowany na nasz rachunek bankowy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *